Külma ilmaga pliisisaldusega aku on nõrk, seekord peate soojaks hoidma

- Oct 15, 2018-

Elektriauto akul on alati madal temperatuur, et vähendada võimsust ja aku aktiivsus alandatakse madalatemperatuurilises keskkonnas, nii et elektrirongi aku kestvus väheneb oluliselt.


Uuringu andmetel on aku maksimaalne laadimis- ja tühjenemistemperatuur 25 kraadi, kuid külma ilmaga ei saa aku õiget temperatuuri tagada, seega on aku kõige intuitiivsem toimimine talvel lühenenud kruiisilaius, kus plihape on aku aktiivsus kõige selgem.


ebike battery.jpg


Aku eelkuumutamine madalal temperatuuril


Kui elektriautomaatori temperatuur on liiga madal, käivitub kütteseade automaatselt, et tagada madalate temperatuuride laadimise tõttu aktiivsus. Elektrisõidukitele on kaks kütmisrežiimi, üks neist on vedel ringlus, teine konvektsioon kuumeneva õhuga. Praegu on ainult mõnedel uutel energiaautomaatidel akuküttesüsteemid, kuid need on põhimõtteliselt piiratud laadimisega ja need hoiavad alati püsivat temperatuuri.


Lead-acid batteries.jpg


Pliiakud


Kui elektrisõiduki laadimisel ja tühjenemisel saab lisada sarnase süsteemi, võib elektriauto aku talvel suuresti tagada. Lihtsamalt öeldes muutub aku patareipesa inkubaatoriks. Inkubaatori sisemust kuumutatakse takistusjuhtmega, seejärel lisatakse väliskesta külge neli temperatuuriandurit. Kui aku on laetud ja tühjaks võetud, kui kambri temperatuur on madalam kui 20 kraadi, soojendatakse kambris automaatselt 25 kraadi.


Loomulikult on see vaid idee. Kui seda tegelikult rakendatakse, on palju probleeme lahendada. Parem on öelda, et elektritarbimist kasutatakse. Siiski, kui neid probleeme õnnestub lahendada, saab elektriauto aku aktiivsust pikemaks ajaks hoida.

Paari:Kolmel juhul elektrilised bike piduri tuleks asendada Järgmise:Kaks levinud viga elektrisõiduki kontroller