Smart Balance Wheeli päritolu

- Apr 06, 2018-

Balance car


Liikluse, kuulsuste mõju ja muude põhjuste tõttu võib öelda, et tasakaaluautode ajastu on jõudnud ja see on kõikjal töökohal. Aga kas sa tõesti aru tasakaalus auto? Või kas saate seda nimetada, seda nähes ei näe? Siin on lihtsalt järgida autorit, et teada saada selle päritolu ja klassifikatsiooni.


Elektrisisalduse auto pärines esmakordselt 2001. aastal. Hiinas nimetame seda ka kaameraks, autosse, mõtlevaks autoks, tasakaalusõidukiks, rööviks jne. See on paigutatud transpordivahendina. Selle algatajaks oli Segway Ameerika Ühendriikides. 2001. aastal alustas ta tasakaalusautode arendamist. Esimese prototüübi autod ilmusid aasta lõpus.


Police balance car


Kui Segway vabastas oma esimese auto 2001. aastal, ei kasutanud tavalised kasutajad seda. Seda kasutasid mõned riigihangete asutused saatjate jaoks. Segway hakkas 2002. aastal tavapärastele kasutajatele ametlikult müüma ja seda otsiti kiiresti.


2008. aastal jõudis tasakaalusaut auto riigile. Esimest korda, kui see ilmus avalikkuse silmis, oli 2008. aasta olümpiamängudel. Valvurid patrullisid Segway elektrilise tasakaalu autot transpordivahendina. Pärast seda sai see järk-järgult populaarseks ja tasakaalu näitaja võib näha teatud sordiraamatus või filmides. Seda võib näha kõikjal tänaval. Väärib märkimist, et Segway väljaandja on omandanud Hiina tasakaalustava autotootja Ninebot. Kuid bränd on olemas iseseisvalt. Lõppude lõpuks on tal palju toetajaid.


Student balance car


Enne omandamist oli nende vahel pikk aeg armastust ja vihkamist, sest Segway avaldas patendiga seotud kaebusi mitme Hiina äriühingu vastu, sealhulgas Ninebot, Alway, Easystep, Lele jne. See on ka kõige tuntum kodumaise tasakaalustatud auto kaubamärk. Öeldakse, et süüdistuse ajal pöördus Ninebot ise Segway poole ja ilmnes järgmine dialoog:


Ninebot: me ei võitle kohtuasi. Vaadake, kas on mingeid koostöövõimalusi.


Segway: meil on hea koostöö? See pole nii hea, kui kulutad raha meie ettevõtte ostmiseks. Oleme üsna huvitatud.


Nii et Nernpo taga asuv suur boss hr Rebs avati suhu "ostma, ostma, ostes" ja see tegevus lõppes.


Balance car caught fire


Ohutusküsimus on praegu suurim probleem, millega seisab silmitsi tasakaalusautoga. Tulekahju, tasakaalustamatus ja muud turvaküsimused ilmnevad aeg-ajalt. Amazon võttis 2015. aasta lõpus vastu väidetava Hiina ettevõtte müümise Amazoni veebisaidil, viidates toote patendi rikkumisele ja kvaliteediküsimustele. Tasakaalustatud autotoode, millele järgnes USA, suuruselt teine jaemüüja Target, lõpetas ka tasakaalusauto müümise. Tõepoolest, praegune tasakaalusautode turg on liiga kaootiline. Ohutusstandardit ja ohjeldamatut lohutust pole. Tundub, et igaüks saab tööstusega ühineda. Alates 2008. aastast jõudis riigile tasakaalus auto ja see on olnud mõni lühike aasta. Esialgse statistika kohaselt on praegu üle 500 autotööstuse ettevõtte, üle 1000 lisaseadmete ja rohkem kui 200 elektritarnija Hiinas.


Ainult 2015. aastal on tasakaalusautode ülemaailmne müük jõudnud rohkem kui 15 miljardit jüaani ja eeldatavasti jõuab 2016. aastal enam kui 40 miljardi jüaani. Kuid praeguse olukorra järgi oleks see näitaja raske saavutada. Selle müügihind on ka maagilisem, madalaima tasakaalu autode hind on vaid umbes 500 või isegi madalam, see auto tasakaalu hind ei saa olla probleemiks? Ja keskmise tarbija jaoks on see surmav. Nad ei mõista tasakaalu, kuid nad on uudishimulised mängima. See tekitab suurt julgeolekuriski.


Alucard Balance Car


Praegu on kahesuunalise sõiduauto tüüp: ühe ratta ja topeltratas. Jalgrattaga on rohkem mängitav, tal on teatud nõuded tasakaalu saavutamiseks ja seda on keeruline juhtida. See sobib mängimiseks jahe. Tasakaalustatud auto entusiastid valivad väljakutseks tavaliselt mittesõidualased balansseerivad sõidukid. Kodumaiste esinduslike tasakaaluautode puhul, nagu Xiaomi ja Alucard, on tavapärased sisemised hinnad alates RMB 2000 kuni RMB 10000.


Kaherattalised sõidukid on suhteliselt lihtne kasutada. Madala tasakaalu tagavad inimesed on tasakaalustatud. Need kaks vooru jagunevad ka mitut liiki. Seal on käepidemed, käepidemed, konkreetsed nimed ja neid saab meelevaldselt eristada.


Kaheosalised sõidukid on käepidemed, sageli ilmuvad lennujaamas, kaubanduskeskused ja muud patrullimisvajadusega kohad, sõit ei ole mugav, suured ei ole mugav transportida. Kuid selline tasakaaluauto on lihtsam alustada ja ohutuse tegur on suurem. Sellel on veel üks elektrimootor kui ühe ratta tasakaaluauto ja kulusid suurendatakse palju. Müügihind on enamasti umbes ühe miljoni jüaani.


Mõned inimesed on ka kaherattaliste käepidemetega muutnud. Näiteks eelmise aasta Xiaomi poolt välja antud nr 9 tasakaalu peaks kuuluma selle tüübi hulka. See lühendab käepidet ja kujundab selle põlve. Pea muutmine muudab selle reisiks sobivamaks.


Kahe-rattalised sõidukid, mida tuntakse ka hõlpsasti kandevate keerutatud autodega, ei saa käituda, võivad mängida rohkem trikke, kuid sellel on mõned piirangud, seda suurem on teekontingimuste tasandamine.

Paari:Aku toote ohutuse säilitamiseks peaks tasakaalusõit vältima vihmasel päeval sõitmist Järgmise:Mini Swegway Smart Balance Wheel Hoverboard koos käepidemega 8 tolli ratast lastele Täiskasvanute isetasakaalustusega elektrisõiduk 2 ratast