C-Star korraldas esimese välise arendustegevuse ja kaheksanda õnneliku punkti konverentsi 2018. aastal

- Jul 09, 2018-

Töötajate meeskonna teadlikkuse tõstmiseks looge ühine kogemus õnneks, tutvustamiseks, suhtlemiseks, mõistmiseks ja koostööks ning avastage enese ja meeskonna kasvupind ja parandage kogemuste ruumi, et tunda meeskonnapartnerid ja suur pere. Shenzhen C-star Electronic Technology Co., Ltd. (Smart Balance Scooteri tootjad) tugevus korraldas kogu personali osalema selles väljas laiendustegevuses teemal "kirglik väljakutse, sulatamine meeskond, tuleviku kujundamine".


7. juuli hommikul kell 7:10 läks ettevõtte kogu väravaga kogu ettevõtte töötajad, kes olid täis põnevust, kogu aeg naerma. Pärast üle kahe tunni sõidu jõudisime ilusasse Dapeng Jinshawan arendusbaasi. Maastik on siin ilus ja meeldiv, laseme nautida looduse kõige ilusamaid loodusi.


outdoor development activity.jpg

cstar outdoor development activity.jpg


Pärast treeneri rongist väljumist saatsime me treeneri käsklusega kiiresti kokku, hakkasime soojenema ja kiiresti jagunesime 6 meeskonda, valitud kaptenid, meeskonna nimed alustasid, mõtlesid loosungeid, soovisid meeskonna laule, kõigil oli tööjaotus ja koostöö, igaüks neist on sellega kaasatud, mõtteid, mõtteid, vanuse unustamist, ametikoha unustamist, pühendumist sellele, meeskonnakäsitluse lõpuleviimiseks ühendada ja koostööd teha.


Muide, treener sai huvi ka meie ettevõtte uusima toote Alucard P01 elektrisõiduki kohta ning õppisime ka Smart Balance Scooteril, meie Alucard CS-617 liigub vabalt bussi jalgade all.


shenzhen outdoor development activity.jpg

outdoor development activity.jpg

shenzhen cstar.jpg


Siis hakkas treener sündmuse sisu kuulutama. Tegevuse ajal võistkonna liikmed aitavad üksteist ja tagavad ohutuse. Eesmärgiks on koolitada kogu personali ühtsust ja koostööd, et saaksime kiiresti meeskonnaga integreeruda ja leida kuuluvuse tunnet.


cstar company culture.jpg


Lõunasöögi ajal on meie meeskondade aeg näidata oma toiduvalmistamist. Pärast lauda serveerimist on nõud täidetud. Piknikuköökide võistluse käigus töötajad vahetavad ideid, jagavad kogemusi, edastavad õnne ja loovad harmoonilise ja ilusa ärikliendi.


cstar company culture.jpg

cstar company culture.jpg


Pärast toidukorda käisime korporatiivkultuuri seina maalimise alustamiseks tagasi. Iga kuue meeskonna eest oli üks osa. Pärast lõpetamist ühendati kuus plokki üheks. Värvi otsustas iga rühma liige. Lõpuks ilmus värviline kultuur. sein.


shenzhen beach.jpg


Lõplik tegevus on minna rannale, et mängida, muidugi ujumine merre, kuiv pardid jäävad kaldale ise grillimiseks, oodake ujumist tagasi, kui olete grilli söönud.


Birthday party.jpg


Pärast õhtusööki pidasime sel aastal rõõmu punktide konverentsi juba pikka aega. Püüdlustele antakse tasu. Mida rohkem võite võita, seda suurem on võitu võita. Pärast arvutamist on võitumäär inimese kohta sama kõrge kui 77%! Samal ajal, et kajastada ettevõtte humaniseeritud juhtimist ja töötajate hooldamist, nii et töötajad tõepoolest tunneksid suurt perekonda, pidas ettevõte juulis sündinud töötajate sünnipäeva, ja siis lõppes tänane sündmus.


Ühe päeva jooksul on meie meeskonnad missiooni edukalt läbinud ja infovahetus võimaldas meil õppida koostöö ja kommunikatsiooni tähtsust. Kaks korda kõndides, kahekordse ronimis- ja toiduvalmistamise võistlusel testitakse meid kogu aeg. Koostöö vaimus ütleb meile, kui tähtis on üksteist aidata.


Need tegevused on inspireerinud meid tulevase töö ja elu kasutamisel. Need inspiratsioonid on palju paremad, ja me peame kõvasti tööd leidma ja mõtlema. Niikaua kui meil on rohkem kommunikatsiooni, rohkem koostööd ja rohkem meetodeid, saavutab meie meeskond paremaid tulemusi ja uusi hiilgusi!

Paari:Sõbrapäev tuleb jälle! Ei saa olla mingit Lovers! Ei ole kingitused! Järgmise:Hiina ja Ameerika Ühendriikide elektrienergia eneses tasakaalustav roller standardite ühtlustamise töörühma avamine, luuakse koostööfond roboteid