Hiina Jiaozuo plahvatas tasakaalustatud ratta laadimisel

- May 07, 2018-

焦作一平衡车充电时爆炸.jpg


Tasakaalustatud ratas põles pärast plahvatust ja tulekahju


Viimasel paaril päeval näib härra Ding, kes elab Jiaozuo vennaskonnas, tundub väga masendunud õnnetuse tõttu, et tema nõbu ostis oma elutoas tasakaalusõidu. Nüüd nädalas hiljem veetis hr Ding ligi 2000 jüaani ainult meditsiiniliste kulude eest, kuid bilansiratta tootjad on öelnud, et nad puutuvad kolmanda osapoole kvaliteedikontrolliametisse, et katsetada probleeme tasakaalusõiduki ratastega.


[Üritus] Tasakaalu ratas plahvatas, mehe jalg põles põlema.


17. aprillil kohtus Dahe'i reporter Diegiga Jiaozuo Bo'ai maakonnas Xiguani etnilise kogukonna kolmandal korrusel asuvas elumajas. Praegusel hetkel oli tema parema jala ümber murtud marli ja marli all olev haav oli umbes 10 sentimeetrit lai ja üle 30 sentimeetri pikkune. Selle tagajärjel kõndis ta ja lahkus ja läks linna haiglasse.


Reporter märkis, et oma elutoas jäi tasakaalusõiduk plahvatusohtlikule mustale seinale ja lauale külge põlevad plahvatused. Kuigi see oli paar päeva, oli maja veel täis põletav lõhn.


On arusaadav, et plahvatus- ja tulekahju elektrilist ratast nimetatakse ka arukaks tasakaalu rataste, somatosensory rattaks, mõtleva ratta ja kaamera jaoks. See on omamoodi spordi- ja meelelahutusvarustus, mis on tarbijate hulgas populaarsem. Turul on peamiselt ühe jalgrattaid ja kaks ringi. klassis. Hr Dingi nõbu ostis tasakaalusõiduki 2015. aastal. Viimastel päevadel võttis ta spetsiaalselt oma poja mängimiseks. Ta ei eeldanud, et laadimisprotsessi ajal oleks plahvatuslik.


Intsidendi mälestuseks on hr Ding endiselt ebamugav. Ta ütles, et 11. aprilli õhtul kella 11-ndal päeval magas pere. Äkki kuulsin ruumis "plahvatust" ja ma kuulsin põletav lõhn. Ta vaatas kiiresti üles ja leidis, et elutoas laaditav elektri tasakaalu ratas äkitselt plahvatas ja tuli kinni. Kui tulekahju oli väga raske, lendasid leegid üles ja jooksid üles ja suitsetasid suuri suitsu.


Hr Ding ütles, et tema poja ruum oli otse laadimispaika kõrval. Sel ajal oli ta kriitilisel hetkel. Esmalt eemaldas ta toiduvarustuse laadimisvoolu ja kasutas seejärel tule kustutamiseks vett. Kuna aga tulekahju sel ajal ei kandnud püksteid, põles jalad ja varbad veel põlema. Hr Ding rääkis ajakirjanikele, et juhtumi toimumise ajal oli bilansiratas vaid kahe tunni eest tasutud. Õnneks toimus plahvatus öösel ja pere oli majas. Kui perekond oleks päevast väljas, oleks tagajärgi tõesti mõeldamatu.


[Progress] Pärast plahvatust väitis tootja, et see kompenseerib klientidele kahjumit.


Hr Dingi nõbu ostis hr. Ta tutvustas, et ta on Internetis ostetud elektrisisalduse ratast rohkem kui 1600 jüaani kulutanud. Tootja oli Nanjingi ettevõte. Teda oli varem kasutanud ja probleeme ei olnud. Hr. Buy ütles, et lehe ostmise lehel ei leitud bilansiratta kohta kvaliteedinspektsiooni teavet.


"Mu nõbu põles ja ma olen alati süüdi." Hr. Buy ütles ajakirjanikele, et pärast juhtumit kulutas tema nõbu meditsiinilistele kulutustele ligikaudu 2000 jüaani järelkontrolli, kuid see ei olnud kaotatud töö ja muu. Vahepeal olen ma tootjatega ühendust võtnud ja loodan mõistliku selgituse saamiseks. Tootjad lasevad lõhkeaine tasakaalu varem saata. Tootjad teatasid, et nad saavad punkte saada enne, kui nad saavad vastavaid katseid teha. Kuid tasakaalusõiduki tootjad on saanud paar päeva plahvatust, ikka ei anna ühtegi avaldust, kontakt vastava isikuga ei vasta telefonile ja lõpuks klienditeenindus ütles talle, et test kestab mitu nädalat.


17. aprilli pärastlõunal kutsus Dahe Daily reporter Nanjingis asuva ettevõtte. Tehnilise teenistuse osakonna vastutav isik hr Bai ütles, et ta on ostjalt vastu võtnud tasakaalu. Ta kontrollib praegu kolmanda osapoole kvaliteedikontrolliametit. 4 nädalat või nii.


Hr Bai ütles, et nad ei olnud varem sellist olukorda kokku puutunud. Nende esialgse hinnangu kohaselt ostis härrasmees nelikveosarvest balansirat. Liitiumpatarei kasutusjuhendit on kasutajale teavitatud. Kasutajal on vaja poolteist kuud. Laadides üks kord, kuid nende mõistest lähtudes ei ole seda härrasmehelt laetud enam kui pool aastat, põhjustades liitiumpatarei kahjustamist ja laadimisprotsessi ajal probleeme. Hr Bo ütles ajakirjanikele, et olenemata klientide põhjustest on nad juba põhjustanud kahju. Järgmise sammuna kavatsevad nad Jiaozuo kodust töötajaid saata, et kontrollida kahjumit, ning ravikulud ja varakahjumid hüvitatakse klientidele.


[Visit] Store müügiks kasutajad on peamiselt lapsed ja noored.


Reporterite otsingul leiti, et Jingdongis, Tmallis ja Taobaos ja muudes online-keskustes sisenevad tasakaalu rattale, esineb mitu kaubamärki ja stiili, seal on lapsi, kuid seda kasutavad ka täiskasvanud, tavaliselt hind on vahemikus 400 jüaani kuni 3000 jüaani ühiku vahemikus. Reporter märkis, et üks Taobao lastele mõeldud topeltratastega balansseerivatest sõidukitest oli 459 jüaani ja igakuine müügimahtu oli 21457 tükki.


Kuidas müüte oma võrguautomaadita poest võrgus? 17. aprilli pärastlõunal külastas reporter mõningaid füüsilisi kauplusi, mis müüvad Jiaozuo City elektri tasakaalustusketasid. Mõned kaupmehed tõdesid otsekohesti, et enamik inimesi, kes kasutavad tasakaalusõitu, on seitse või kaheksa-aastased lapsed ning mõned noored ja vanemad inimesed on põhiliselt harva ostetud.


Kuldmaal asuva põllumajandustoodete turgude ida värava lähedal asuvas "mini-triivirattas" kaupluses nägi reporter, et displei kappi pannakse kolm tasakaalusõitu ja iga seitsme või kaheksa tuhande jüaani hind. Poe eest vastutav isik rääkis reporterile, et kui soovite rohkem, saate ka soodustust, kuid diskontomäär pole liiga suur.


Tema sõnul on see, mida nad teevad, on hulgimüük ja sama stiil linnapiirkonnas peaks olema üle 1000 jüaani. Reporter küsib, kas selline tasakaalustatud ratas peaks olema plahvatav. Vastutav isik lubab, et kaup, mille nad sisenevad, on korrapärased tootjad. "Me ei plahvataks. Kui me kunagi ei kahjusta meie tooteid ühe aasta jooksul, võime kasutada kolme koti ja kasutada neid kindlalt. "


Veel ühes linnas asuvas bilansirehvide müügipunktis teatas kaupmehe omanik ajakirjanikele, et kui tasakaalusõiduk on müüdud, siis probleemi korral võib ta ainult tootjaga ühendust võtta. Samuti ei suuda nad tagada kvaliteediküsimusi.


"Ma ei arva liiga palju sellest." Noor tüdruk, kes tuli valima tasakaalu, ütles naeratusega, et ta soovis lihtsalt mugavalt reisida. Ta ei mõelnud turvariskidest. See oli väga hirmutav kuulata, kuid seda ei juhtunud nii lihtsalt. Keha.


[Uurimine] Kuigi tasakaaluratas on moes, ei saa vältida ohutusriske.


Dahe'i reporter leidis, et mõnel tasakaalustataval sõidukil on potentsiaalsed ohutusohud ja mõnedel on isegi kolm toodet. Jahe elektri tasakaalu ratta välimus sarnaneb kuumade ratastega, kuid seal on peidetud ohud. Õnnetusjuhtumi korral on kaitstud ka kasutaja õigused. See on väga raske.


Vastuseks on AQSIQ andnud ka hoiatusi elektri tasakaalu rataste tarbimise kohta ja märkis, et elektri tasakaalu ratasel on kolm potentsiaalset ohtu: "ohu vähenemine, plahvatusoht ja elektrilöögi oht". Samal ajal peaks elektribilansi ratast pöörama tähelepanu ohutusega seotud ohtudele. Vältimaks tarbetuid õnnetusi.


Tasakaalustava tööstuse tehnik teatas, et elektriahela ratta põhiosa on aku. Kui kvaliteet ei ole piisav, võib löögi korral tekkida lühis, mis võib põhjustada ratta keha tulekahju või isegi plahvatada. Elektrilise saldo ratta laadimispordis võib esineda elektrilöögi oht. Püüa mitte seda puudutada. Lisaks näitas reporterite otsing, et viimastel aastatel on sagedased elektrisõiduraja õnnetused. Pekingis, Shanghais ja muudes kohtades keelatakse sõidukite tasakaalustamine teedel.


[argument] Pärast õnnetust, kuidas saab avalikkus oma õigusi kaitsta?


Siis, pärast õnnetust, kuidas saab üldsus oma õigusi kaitsta? Vastuseks rääkis reporter intervjueeritult Henani advokaadibüroos Huang Rui'le. Huang Rui teatas, et vastavalt tarbijakaitseseaduse sätetele on tarbijatel ja ettevõtjatel vaidlused, nad saavad ise ennast leppida või nõuda tarbijaorganisatsioone vahendusmenetluse korraldamiseks, vahendusmenetlust ei saa rahvakohtule pöörata.


Huang Rui ütles, et tarbijatest või muudest toote defektidest põhjustatud isiklike ja varaliste kahjude ohvritele võite küsida müüjalt hüvitist, aga ka tootjale hüvitist; ravikulud, hooldustasud, transpordikulud ja muud kulud kuuluvad hüvitise hulka. Samas meenutame kõigile, et kui ostate võltsitud ja võltsitud kaupu, siis esitage palun viivitamatult tööstus- ja kaubandusosakond.


Huang Rui meenutas tarbijatele, et praegune elektribilansi ratta kaubamärkide turg on segakott. Võimalike ohutusriskide ja vaidluste vähendamiseks on soovitatav, et tarbijad läheksid suuremahuliste tuntud kaubanduskeskustesse või veebipoodidesse, et osta välja tuntud kaubamärgiga tooted ning hoida arveid ja tarbimisnimekirju korralikult.


[Meenuta] ostke regulaarseid tooteid, proovige laadida laadimisel.


17. aprilli pärastlõunal teatas tuntud tootja elektrisalvestusautomaadis intervjuus, et kasutajad peaksid kontrollima, kas logo on elektribilansi ratta ostmisel täielik, ja proovige pärast 3C sertifitseerimist osta toiteadapterit. CQC sertifitseeritud elektrisisalduse ratastooted.


Lisaks peavad kasutajad pöörama tähelepanu kaitsemeetmetele ratsutamise ajal ja vajadusel kandma kaitsevarustust. Elektrilise saldo ratta laadimisel pöörake tähelepanu ohutusele. Püüdke vältida suletud ruumi ja tuleohtlike esemete laadimist. Vältige ülelaadimist, laadige pikka aega üleöö, proovige laadida kellegi ratta alla ja vältige õnnetusi. Vajalik varakahju.


"Elektriline tasakaaluratas on spordi- ja meelelahutusvarustus, puudub ohutuskaitsemeetmed, puudub efektiivne piduriseade, seega ei saa seda kasutada transpordivahendina." Liikluspolitsei osakonna politseiametnik ütles, et elektribilansi ratta asjakohased sätted ei tähenda, et mis tahes regulatsioon tähendab seda, et elektri tasakaalu ratasel ei ole teedel õigust, mis õnnetuse korral toob kaasa ka tuvastamatu olemuse. Seetõttu tuleb pärast tasakaalusõiduki ostmist üldsust korralikult kasutada, vastasel juhul toob see endaga kaasa ebavajalikke probleeme.

Paari:Hiina Wuxi eakad inimesed lõbutsevad tasakaalu ratastega ja on kirglikud Art Järgmise:Hoverboard 2.0 välisdisainerid näevad ette järgmise põlvkonna tasakaalustusratas