Linnad saavad mikromobiilsuse andmete kohta tõsisemaks

- Mar 28, 2019-

lime scooter.jpg


Möödas on päevad, mil linnad ja tech startups on pidevalt vastuolus. Liikuvuskorralduse käivitamisel on Passport partneriks Charlotte, NC, Detroit, Mich. Ja Omaha, Neb., Et luua raamistik parkimispõhimõtete, andmeanalüüsi ja palju teiste ühiste mikromobiilsusteenuste kasutamiseks.


„Paljudes linnades on ainus võimalus olnud kehtestada keelud, tasud või loasüsteemid, mis on mõeldud nende tänavatel lubatud motorollerite arvu piiramiseks,” ütles Passi tegevjuht Bob Youakim e-posti teel TechCrunchile. „Kuigi see võimaldab linnadel ajutiselt kontrollida skuuterite kasutuselevõttu, on uute liikuvuse pakkujatega vastavusse viimisel suurem kasu.”


Passiga saavad need linnad hõlpsasti analüüsida motorollerite kasutamist, parkimismustreid ja piirata nende kasutamist. Pass võimaldab ka linnadel rakendada reaalajas hinnakujundust ja makseid ning paremini hallata skuuterite paigutust. Idee seisneb selles, et linnad ja liikuvuse pakkujad töötavad paremini, kui on olemas majanduslikud stiimulid.


Cities scooter.jpg


„Linnadel on juba väljakujunenud süsteem autode parkimiseks jalgratta ääres ja seda sama lahendust tuleks rakendada ka teiste transpordiliikide puhul,” ütles Youakim. „Kui skuutereid laaditakse kasutuspõhise hinnakujundusega parkimisele, saavad linnad oma kogukondade motorollereid tõhusamalt hallata ning loomulikult tasakaalustada pakkumist ja nõudlust.”


Passport on teinud koostööd ka rolleroperaatoriga Lime, et uurida võimalusi, kuidas paindlike parkimistasude süsteem võiks asendada rolleripesad.


„See on suurepärane näide linnadest ja Lime'ist, et teha kindlaks, milline on õige laevastiku suurus andmete abil, ning saavutada ühiselt režiimi nihke, jätkusuutlikkuse ja juurdepääsetavuse eesmärgid,“ ütles Lime'i transpordipartnerluse direktor Evan Costagliola.


城市滑板车


Detroitis kirjeldas linn eelmise aasta oktoobris oma ametlikku pilootprogrammi, mille piirmääraks on 400, mida iga ettevõte võiks kasutada. Kui motorollerid esmakordselt Detroiti maale jõudsid, olid nad väga koondunud suuremasse kesklinna, Detroiti liikuvuse innovatsiooni juht Mark de la Vergne ütles e-posti teel TechCrunchile.


Selle programmi raames on lootust jätkata motorollerite kättesaadavuse suurendamist alahinnatud piirkondades ning paremini hallata pakkumise ja nõudluse majandust.


„Ma olen väga huvitatud, et näha, kuidas need linnad saavad teha koostööd uue äri- / regulatiivse mudeli väljatöötamiseks, mida saab riiklikult laiendada,” ütles ta.


Charlotte'is on lootust rohkem teada saada, kuidas rakendada dünaamilist hinnakujundust ja julgustada inimesi kandma kiivreid.


„Me hindame, kuidas see partnerlus kujundab transpordi liikuvust Charlotte'is seoses e-motorolleritega,” ütles Charlotte'i transpordiministeeriumi asedirektor Dan Gallagher. „Me soovime linnana pakkuda oma kogukonnale parimat transpordivõrku, mis pakub juurdepääsu töökohtadele, haridusele, transiidile ja eluasemele.”

Paari:Mis on reis sinuga? Kas tasakaaluratas on kaasas? Järgmise:Kuidas osta bilansiratta? Teil võib olla vaja teada selle teabe kohta