Saksamaa muutub Euroopa lahinguväe sõduriteks

- Jul 09, 2019-

Germany scooter.jpg


Peaaegu pool Pariisi elektrilistest motorolleritootjatest on viimase nädala jooksul peatanud või vähendanud operatsioone, pärast seda, kui Prantsuse pealinna linnapea lubas suruda maha „anarhia”, mis oli tingitud tuhandete uute kaherattaliste sõidukite äkilisest levikust tänavatel .


Samal ajal tormavad paljud samast alustamisest Saksamaal linnades, pärast seda, kui Euroopa suurim majandus legaliseeris sõidukid eelmisel kuul.


"Saksamaa on motorollia maias," ütles Boris Mittermüller, asutaja ja peakorraldaja Circis, mis on üks esimesi ettevõtteid, kes seal seal käivitab. "Ilm on täiuslik. Meil on tõesti palju hoogu. Isegi kui me oleme üllatunud."


Euroopa rollerite alustamine, sealhulgas Circ, Voi ja Tier, on võistlus USA konkurentide Lime ja Bird vastu Saksamaale. Sõidukite spetsiifilised nõuded, nagu näiteks kaks pidurid ja numbrimärkide omanikud, sunnib starteid kavandama ja valmistama uusi mudeleid, eriti Saksamaa turule.


"See on järgmine sõda - järgmine Pariis on praegu Saksamaa," ütles Dott'i kaasasutaja ja tegevjuht Maxim Romain. "Kõik keskenduvad sellele."


See toob kaasa värske vahendite kogumise, mis on juba ülerahvastatud Euroopa liikuvusturul. Pärast Amsterdami baasil Dott teatas reedel 30 miljoni euro suuruse ringi, Circi (varem tuntud kui Flash) ja Voi juhid väidavad, et nad on ka investoritega uute kapitali kaasamise üle.


"2019 on Euroopa mikroettevõtete jaoks eriti oluline aasta, eriti nüüd, kui Saksamaa avaneb," ütles Mittermüller. "Ilmselgelt peame suurendama kapitali."


Pariisi alustavate ettevõtete rekord, mis sai kiiresti üheks maailma suurimateks motorolleriturgudeks, on väga oluline, et veenda investoreid oma tšekiraamatuid uuesti avama. Rohkem kui 1,5 miljardit dollarit on juba üle maailma tõmmatud rolleritesse, veidi üle kahe aasta pärast uue transpordikontseptsiooni kasutuselevõttu.


Aasta pärast seda, kui Silicon Valley-l põhinev Lime sai esimeseks Pariisis käivitatavaks motorolleriks, on linn ja selle elanikud muutunud kümnekond erinevat skuuteritegevust soovimatuks merisigaks. Mõned hinnangud näitavad, et üle Pariisi on viimastel kuudel olnud rohkem kui 20 000 motorollerit. Pärast talve aeglustumist on kasv läinud kevadel saabudes.


"See oli kõige konkurentsivõimelisem turg, kuni hiljuti - kõik olid seal," ütles hr Romain. "See on väga karm turg. See on tõesti suur linn, nii et operatiivselt on raske seda juhtida. Sul on kindlasti palju vandalismi või vargusi."


Kuigi algselt tõestas see, et rollerite käitajatele on see rahulik, on mõnede elanike kaebuste kohaselt sunnitud linnaametnikud loobuma oma algsest suhtumisest.


"See ei ole kaugel anarhiast ja meie jaoks on sellist teenust väga raske juhtida meie linnale," ütles Pariisi linnapea Anne Hidalgo eelmisel kuul.


Scooter operaatorid väidavad, et nende sõidukid võivad aidata vähendada ummikuid ja reostust linnades, sest paljud näevad piiravat autosid kesklinna piirkondades. Kuid nad tunnistavad, et Pariis on olnud äärmuslik eksperiment transpordi tulevikus.


"See on nii põnev näha, kui kiiresti linn võib muutuda, kuid näete ka palju valupunkte," ütles Voi tegevjuht Fredrik Hjelm. "On mitmeid ebaprofessionaalseid ettevõtteid, kes püüavad oma õnne. Me mõistame, et inimesed on pissitud."


Ta ütles, et Voi oli peatanud oma tegevuse Pariisis, kui ta oma laevastikku uuendas, plaanides taastada täisvõimsus "mõne nädala pärast".


Tier ütles, et ta tõmbas oma motorollerid Pariisi tänavatelt välja, enne kui ta naaseb kahe või kolme nädala jooksul uue rollermudeli abil. Väiksemad operaatorid Bolt, Wind ja Ufo on Pariisis viimase nädala jooksul enamasti kadunud, samas kui Usain Bolt-B-liikuvusega on saadaval ainult 65 motorollerit.


"Sa pead Pariisis olema kellegi suureks laevastiku suuruseks," ütles Mittermüller. "See on kapitali- ja tegevuskuludega, nii et väiksematel mängijatel ei ole Pariisis tõenäoliselt võimalust."


Wayne Ting, Lime'i ülemaailmne operatiivjuht ja strateegia, ennustas, et 2019. aasta on rollerifirmade jaoks selgem aasta.


Kapitalikulud tõusevad, kui uued turud nagu Saksamaa avanevad, kuid investorid on ka ettevaatlikumad. Vähesed motorollerite rentijad on tõestanud, et tarbijate tugevat varajast kasutuselevõttu saab muuta pikaajaliseks jätkusuutlikuks äriks.


"Alustate konkurentsivõimelise maastikuga seotud suure riskiga," ütles Romain. "Nii et paljud [investorid] tahavad natuke oodata ja näha, kas [start-ups] saavad ehitada kasumit kasumlikult ja kui see on selge võitja."


Üks tööstusharu investoritest oli rohkem väljakutsutud väljakutsetega üleeuroopalise rollerituru ees: "Tõenäoliselt näeme selle aasta lõpus rohkem ettevõtteid, kes lähevad ettevõtlusest välja."

Paari:Elektriliste tõukerataste rentimisega tegelev ettevõte Lime kaalub jälle koondamisi Järgmise:Ühised elektrilised motorollerid sõidavad 458% kõigist mikromobiilsuse reisidest 2018. aastal