Pariisi kärsslind ülitugeva elektriliste tõukerataste võistlusel

- Jul 24, 2020-

scooter sharing.jpg


Pariis on valinud oma elektrilise tõukeratta operaatorid. Linn, mis on tänu linnapea Anne Hidalgo tulevikku mõtlevale juhtkonnale kiiresti muutunud jalgrattasõidu, jalgsi sõitmise ja tõukeratturite varjupaigaks, on valinud tõukerattaettevõteteks Lime, Tier ja Dott. Iga ettevõte sõlmitakse kaheaastase lepinguga, mis lubab tal kogu linnas kasutada 5000 elektrilist tõukeratta, kokku 15 000 tõukeratta jaoks.


Tulemused tähistavad San Franciscos asuva ettevõtte Lime suurt võitu, kes arvab Uberi ja Google'i oma suurimate investorite hulka. See&# 39 on ka hävitav kaotus Lime&# 39 peamisele rivaalile Birdile, tõukeratta jagamise pioneerile Bird, kes plaanis muuta Pariis oma"iks; teise kodu" palgates tuhanded inimesed tööle sellesse uude Euroopa sõlmpunkti, mis asub linnas. Linnu esindaja ei vastanud&# 39-le kohe kommentaaritaotlusele.


Nutitelefonirakenduse kaudu laenutatavad elektrilised tõukerattad ilmusid esmakordselt Pariisi tänavatele 2018. aastal. Kuid tõukerataste nippel muutus peagi veeuputuseks, mille tagajärjel hävitas tänavaid umbes 20 000 tõukeratast. Hidalgo kirjeldas tõukerattaid kui" anarhilisi" sellal kui transpordiminister Élisabeth Borne ütles Le Parisienile, et linn koges&tsitaati, džungli seadust."


Eelmisel aastal teatas linn plaanist kaos kontrolli alla saada, valides kolm ametlikku operaatorit." Liiklusohutuse tagamiseks ja meie linna tänavate, kõnniteede ja lähiümbruse rahustamiseks vajame korda ja reegleid," Hidalgo ütles 2019. aastal.


paris scooter.jpg


Linna&# 39 projektitaotlusele vastas kokku 16 tõukerattaid jagavat ettevõtet. Ainus lepingu sõlminud USA-s asuv ettevõte Lime ütles, et tegemist on"iga, mis tõi võidu hulka võitjaid." Tier, mille peakorter asub Berliinis, vaevab" võitmine; maailma suurim'" Ja Dott, kes asub Amsterdamis, postitas oma meeskonna foto Twitterisse.


Hidalgo, kes võitis hiljuti valimise peaaegu eranditult linnadelt jalgrattasõidu ja kõndimise edendamiseks autode eemaldamise platvormilt, ütles, et tõukeratta operaatorid valiti kolme kriteeriumi alusel: keskkonnavastutus, kasutajate ohutus ning tõukerataste hoolduse ja laadimise juhtimine.


Samuti kutsus ta tõukerattasõitjaid üles järgima liikluseeskirju, märkides samas, et kogu Pariisi on paigaldatud 2500 spetsiaalset tõukeratturite parkimiskohta.


Pariisi&# 39 valik; tõukerattaoperaatoritel võib olla mikromobiilsuse tööstusele sügav mõju nii Euroopas kui ka USA-s, eriti kuna koroonaviiruse pandeemia juhib rohkem ühinemisi ja konsolideerumist. Paul Asel, NGP Capitali juhtivpartner ja Lime'i investor, ütles Business Insiderile juunis, et Pariisi' See otsus seaks tõenäoliselt aluse ainult kahele või kolmele Euroopas tegutsevale ettevõttele.


Algselt peatus COVID-19 tõukerattajagamissektor. Sõidulaev langes, kui tõukerattafirmad jaanisid oma sõidukeid linnatänavatelt. Laevastiku suuruse ja väärtuse osas kaks suurimat ettevõtet Bird ja Lime läbisid viimastel kuudel massilise koondamise, kaotades umbes 580 täiskohaga töökohta. Uber laadis oma ühise jalgratta- ja tõukerattaäri Jump on Lime alla investeeringuna, mille käigus Lime&# 39 väärtus langeb ligi 80 protsenti.


Kuid tänu jalgrattasõidu ja muude alternatiivsete transpordiliikide huvi taastumisele on tööstus aeglaselt taastumas. Otsides ohutuid liikumisvõimalusi, kasutavad linnaelanikud tõukerattaid ka pikemateks reisideks. Eelmisel nädalal teatas Lime, et tõukerattareisid on keskmiselt olnud pandeemia algusest 34 protsenti pikemad ja 18 protsenti kaugemal.

Paari:Ei Järgmise:Elektriratta kiirus ei vasta standardile! Seekord pole see ainult kasutajad