Uute standardite taasavamine, suur hulk riiklikke standardseid elektrilisi jalgrattaid on kvalifitseerimata

- Mar 30, 2019-

Sarnased näited elektriliste jalgratastega seotud ebaseaduslikest tegudest on tavalised. Elektriliste jalgrataste ohutu liikumise tagamiseks, liikluskorralduse parandamiseks ja teede õiguste ratsionaalseks levitamiseks andis 27. märtsil turujärelevalve riigiasutus edasiseks tööks turujärelevalve üldhalduse sertifitseerimise ja järelevalve osakonna. Teade elektriliste jalgrataste kohustusliku tootesertifikaadi kohta, seekord jõustub see turutasandilt!


电动车新国标


Turu riigiasutus andis välja viimase selgituse


Eelmise riikliku sertifitseerimis- ja akrediteerimisasutuse teate kohaselt on kolm uut nõuet elektriliste jalgrataste jaoks järgmised:


1. Autokere sees oleva vaba ruumi kogumaht ei tohiks ületada 1,5 liitrit. Näiteks: prahitud autod, ämbritega autod, enamik vaba ruumist on suurem kui 1,5 liitrit, on kvalifitseerimata;


2. Sadula kogupikkus ei ületa 400 mm. Näiteks: esi- ja tagaosas on kaks istet, sadula kogupikkus on üle 400 mm, mis on kvalifitseerimata;


3. Pedaali mõlemal küljel asuvaid väntasid ei tohi eemaldada. Kui jala vänt saab käsitsi või tööriistaga eemaldada, on see kvalifitseerimata.


Vastavalt käesoleva standardi nõuetele on olemas suur hulk riiklikke standardseid jalgrattaid, mis ei läbi kontrolli!


Nagu prahitud autod, ämblikrataste, kahe eesmise ja taga oleva istmega, sadul on liiga pikk, eemaldatakse väntvõllidega demonteeritav elektriline jalgratas!


Mõned väljastatud riiklikud standardautod vaadatakse uuesti läbi, isegi kui nad on läbinud 3C sertifikaadi. Abikõlblike elektriliste jalgrataste puhul peavad nad sisenema ka registreerimise juhtimissüsteemi vastavalt reeglitele, registreerima kaardid õigeaegselt ja üles laadima riikliku ulatusliku avalikkuse turvalisuse liikluskorralduse platvormi. Neid meetmeid ei saa pidada rangeks!


Lisaks tugevdab teade ka elektriliste jalgrataste müügijärelevalvet. Elektroonilisi jalgrattaid, mis ei vasta uutele standarditele ja ei ole saanud CCC sertifikaati, on rangelt keelatud. Tugevdada elektriliste jalgrataste edasimüüjate laadijate ja liitium-ioonakude müügi järelevalvet ning uurida rangelt laadijate ja liitium-ioonakude ebaseaduslikku demonteerimist, muutmist ja hooldust.


Käesoleva teatise väljakuulutamine näitab, et elektrirattaturu ümberkujundamine on põhjalikum, nõuetele mittevastavate väikeste ettevõtete ellujäämisrõhk tõuseb järsult või kaob kõrvaldamise oht. Suuremahulised ettevõtted võivad jätkata tootmisliinide ehitamist, kuid tavaline teadus- ja arendustegevus ning ettevõtete tootmine on samuti suur mõju. See parandus soodustab ka elektrilise jalgrattatööstuse arengut, mis tähistab uut lähtepunkti Hiinas elavatele jalgratastele.

Paari:Ühised elektrilised motorollerid sõidavad 458% kõigist mikromobiilsuse reisidest 2018. aastal Järgmise:900 000 inimest on õiguslikult kvalifitseeritud teedeks, kuidas on uus elektritrattapoliitika?