Ühised elektrilised motorollerid sõidavad 458% kõigist mikromobiilsuse reisidest 2018. aastal

- Apr 19, 2019-

shared scooters.jpg


Aastal 2018, 84 miljonitest mikromobiilsuse reisidest, oli neist 38,5 miljonit motorollerit. Ülejäänud 45,5 miljonit reisi toimusid jalgratastel - kas mõlemad olid jaamad, mis põhinevad jalgrattaosalistel või dockless jagatud jalgratastel. Sõidud jaamapõhiste jalgratastega sõidud moodustasid 36,5 miljonit reisi, mis on 2017. aastaga võrreldes 9% rohkem. Võrreldes eelmise aastaga tehti rohkem kui kaks korda rohkem reisikulusid.


"Paljude uute ühiste sõidukitüüpide haldamine linnatänavatel on väljakutse," ütles NACTO strateegia direktor Kate Fillin-Yeh avalduses. "Andmeplatsid saadavad müüjatelt võivad olla täpilised, raskendada süsteemide reguleerimist või head poliitikat. Suur osa seadmetest on uus ja suuresti katsetamata ning turg muutub kiiresti ja ebakindla finantsperspektiiviga kiiresti. mikromobiilsüsteemid on planeeritud käsitsi linnadega ja me oleme rõõmsad, et aidata linnadel luua ja toetada transpordivõimalusi, mis muudavad rohkem reise säästvatele ja ohututele transpordiliikidele. "


爱路卡登CS-518电动滑板车


Samal ajal kui jaamapõhised jalgrattad kasutasid rohkem kui aasta varem, ütleb NACTO, et elektrilised motorollerid on tõenäoliselt olnud dockless jalgrataste kasutamise vähenemise põhjuseks. Dockless jalgrattad "on linna tänavatelt suures osas kadunud, välja arvatud Seattle'is kasutatavad dockless jalgrattad," kirjutab NACTO. See on osaliselt põhjus, miks NACTO ennustab dockless jalgrattasõite vähenemist ka 2019. aastal.


See on suurepärane uudis Lyftile, kes omandas eelmisel aastal Citi Bike ja Ford GoBike pakkuja. See ei ole suurepärane uudis Uberile, kes omandas eelmise aasta alguses dockless jalgrattaosalise JUMPi.

Paari:Saksamaa muutub Euroopa lahinguväe sõduriteks Järgmise:Uute standardite taasavamine, suur hulk riiklikke standardseid elektrilisi jalgrattaid on kvalifitseerimata