Tasakaalu ratas ei ole võõras. Kas te võite kunagi näha tasakaalu ratast, mis võib lennata?

- May 09, 2018-

fly wheel


Transpordivahendina on bilansirull meie igapäevaelus üha rohkem ilmunud. Milline kogemus oleks siis tasakaalu ratas taevasse sõita? Välismaine uurimis- ja arendustegevuse meeskond on hiljuti käivitanud sellise tasakaaluarvu nimega Zapata Ezfly, mis võimaldab teil sõita kuum rattaga ja kogeda lendude tõelist maitset.


Kuid Zapata Ezfly ei erine tavalisest Segway'i tasakaaluradast. Esmapilgul ei pruugi see olla liiga erinev. Võite seista väikese platvormiga, mis on varustatud reaktiivjõudlusega ja hoidke kahte. Seejärel saab käepidet õhu kätte tõsta ja kaalu saab kasutada suuna nurga ja tasakaalu juhtimiseks. Lendav tasakaalusõit ehitati Zapata Flyboard Airi platvormil. Teadus- ja arenduspersonal katsetab tihti ja täiustab seda Ameerika Ühendriikide ja Euroopa veeteedel, mõnikord ametlikult heaks kiitmata ja mõnikord ka ilma.


Zapata Ezfly


Uus Ezfly süsteem võib tunduda väga ohtlik idee. Seda saab kasutada peaaegu ilma erialase ettevalmistuseta. Peaaegu kõik saavad seda kasutada. Sa ei pea siduma jalad oma saapadega. Operaator võib platvormil hoida juhtkangi, mis peaaegu ei erine Segway'i tasakaalushoidilt tööpõrandal, kuid sellega seotud ohutute tegur on üsna erinev. Zapata registreeriti testides Texases, USAs. Selles videos tundub, et kõik, kes seda proovivad, suudavad kiiresti leida toimingu trikke ja ei ole juhtumeid. Siiski väärib märkimist, et mõned katsemeeskonnad kannatasid samuti sõjaväe ühtsete testijatega. See näitab, et ka USA Kaitseministeerium on arendanud huvi selliste lennukite vastu. Tegelikult katsetasid sarnaseid tooteid USA sõjaväe juba 1950. aastal, kuid lõpuks jäeti need loobuma.


Zapata Ezfly


Mõned inimesed arvavad, et Zapata'il peaks olema sisseehitatud sõidupidamise juhtimissüsteem, mis võimaldab lendavale seadmel automaatselt lennata kaugjuhtimispuldi režiimis, kui see ületab kehtestatud kõrguse ja kauguse. Kuid see on ainult oletus ja Zapata ei ole seda ametlikult kinnitanud. . Siiski saab kindlaks teha, et sellel õhusõidukil pole veel täielikku turvasüsteemi. Ohutuse ja ebaõnnestumise korral, kuidas saavad kasutajad ohutult põgeneda? Tavalistes õhusõidukites on ballistiliste langevarussüsteemide hea valik, kuid kui õhusõiduk langeb 30 meetri kõrgusele, ei ole piisav langevari avamiseks vajalik aeg ja Zapata lendavarustuse lennukõrgus on nii väike, et ohutus kas probleemi tuleks kaitsta? Loomulikult ei saa seda tüüpi seadmeid lihtsalt nüüd turustada. Isegi kui seda kasutatakse sõjaliseks otstarbeks, kuid aja jooksul võib ka seadmete edasine arendamine meile järk-järgult valgustada. Igapäevane elu, kuid kui kaua see aega võtab?

Paari:Hoverboard 2.0 välisdisainerid näevad ette järgmise põlvkonna tasakaalustusratas Järgmise:Mees kogub Balance Wheel eksporti, et sundida ja nõuda Shenzhen äriühing