Elektriratta kiirus ei vasta standardile! Seekord pole see ainult kasutajad

- Jul 28, 2020-

China Electric Vehicle Standard


Võib öelda, et 2020. aasta on kõigi jaoks kõige raskem. Töötajate arv kahaneb, epideemia tuleb ja läheb ja mõned inimesed naeruvääristavad: 2020. aasta suurim eesmärk on elada.


Elektrisõidukite tööstuse jaoks on see veelgi kohutavam. Alates uuest riiklikust tavapoliitikast 2019. aastal kuni kiiveripoliitikani 2020. aastal, üks samm korraga. Muidugi on sel perioodil kõrvaldatud mõned väikesed tootjad ja mõned väikesed tootmiskvalifikatsioonita töökojad. Võib öelda, et see pole kasutajasõbralik, kuid kogu tööstuse vaatevinklist on see tööstuse tellimuse parandanud.


Nüüd, kui oleme jõudnud 2020. aasta teise poole, suurenevad jõupingutused elektrisõidukite parandamiseks pidevalt. Kohalikud omavalitsused ja reguleerivad asutused on uue kokkuleppe ellu viinud. Alates litsentsimisest ja lõpetades mehitatud kiivritega on elektrisõidukite turg sisenenud järkjärgulisele ja pidevale turule. Parandusseisundis on erinevad piirkonnad hakanud teostama sihipärast järelevalvet sellistes olulistes küsimustes nagu ülestandardsed sõidukid, võlts numbrimärgid ja muudatused.


Mitte ainult, et mõnes piirkonnas on järelevalvet taas täiustatud. Seekord on see peamiselt suunatud elektrisõidukite kiiruse parandamisele. Muidugi pole see parandamine kapriis. Karistada saavad mitte ainult seekord leitud elektrisõidukite kasutajad, vaid ka seotud edasimüüjad ei pääse.


Vaatame kõigepealt üle elektrisõidukite uue riikliku standardipoliitika:


China Electric Vehicle Standard.jpg


Uuel rahvusstandardilisel elektrirattalisel jalgrattal peab olema võimalus pedaalida, maksimaalne valmistajakiirus ei ületa 25 km / h, sõiduki (sealhulgas aku) kaal ei ületa 55 kg, mootori võimsus ei ületa 400 vatti ja aku pinge ei ületa 48 volti. Samuti on lisatud tehnilised nõuded võltsimiskindluse, tulekindluse, leegiaegluse ja laadija kaitse kohta.


01. Katsetage sõiduki kiirust kohapeal, peate olema ettevaatlik!


Tänapäeval on parandamise toimingut uuesti täiustatud. Vastavad osakonnad on saatnud suure hulga töötajaid tiheda liiklusega oluliste ristmike jaoks punktide üles seadmiseks, et viia uute riiklike standardiga sõidukite kiiruskatsed otse läbi.


Järelevalveasutused eraldasid ala uute riiklike standardisõidukite kiiruse mõõtmiseks kohapeal. Kuni kiirus ületab kiirusepiirangut 25km / h, karistatakse neid. Üks juhtum leitakse ja üks juhtum on karistatud. Kui soovite joosta, siis ei saa joosta.


02. Järgige viinapuid ja laske vahendajad värvata


Rääkides kiirusest 25km / h, on see tõesti vastuvõetamatu, nii et uute riikliku standardi elektriliste jalgrataste müük turul on inetu.


Tarbijate tõttu on' sõiduki kiiruse arvestamine koos turunõudlusega on palju ägedaid kaupmehi, kes muudavad sõidukite kiiruse, tavaliselt mitme aku või kiiruse reguleerimise, et vastata tarbijatele' nõuded kiirusele ja aku elueale.


Kui kohapealses testimises ilmnevad ebaseaduslikud muudatused, on mõeldav, et järelevalveasutused saavad edasimüüjate kinni püüda lihtsalt viinamarjaistandust jälgides. Just seetõttu on mõned vahendajad tööle võetud ja neile trahve määratud.


03. Juhtimise taga on vaja ühiseid jõupingutusi


Alates uue riikliku standardipoliitika rakendamisest ei ole keeruline tuvastada, et kõik piirkonnad teevad kõvasti tööd, kuid endiselt leidub inimesi, kelle mentaliteet on uimane (sealhulgas tarbijad + vahendajad), ratsutamisaktide, mehitatud sõidukite ja edasimüüjate poolt. et saaksite neid muuta. Kiirus, siis mida reguleerivad asutused lühiajalist valitsemist kasutavad?


Seetõttu on juhtimise taga vaja kõigi ühiseid pingutusi ja kasutajatele sobivat praktilist poliitikat. Õpilaste õpetamine vastavalt nende võimetele on parem viis paremini hakkama saada. Pimesi karistamine põhjustab sotsiaalset rahulolematust ja kustutab selle rahulolematuse. Regulatsioonid või algallikast lähtudes lihtsalt karistavad tarbijaid, ei pruugi olla pikaajalisi tõhusaid tulemusi.


04.Kokkuvõte


Viimane asi, mida edasimüüjatele öelda, on see, et Don&# 39 ei lange kohese kasu saamiseks auku, pöörake tähelepanu poliitikale ja tegutsege seaduslikult, et seista silmitsi üha ägedama parandamise tormiga.


Kasutajate jaoks peame ka mõistma põhilisi poliitilisi suundumusi, analüüsima ja otsustama, millist autot saab osta ja millist autot otsustavalt mitte osta, hea otsuse tegemine on peamine.

Paari:Pariisi kärsslind ülitugeva elektriliste tõukerataste võistlusel Järgmise:Uued reeglid elektriliste tõukerataste sõitmiseks Londoni teedel