USA jagatud elektriliste tõukerataste buum kaob, uue krooni epideemia rõngad surid Knelli enamiku alustavate ettevõtete jaoks

- Apr 01, 2020-

New coronavirus.jpg


Märtsi keskel vähendasid Lime ja Bird, kaks maailma suurimat jagatud elektriliste tõukeratastega tegelevat ettevõtet, drastiliselt turule lastud elektriliste tõukerataste arvu. Mitmed teised idufirmad, sealhulgas Wheels ja Jump, on öelnud, et nad kaaluvad, kuidas jätkata tegevust koos blokaadimääruste väljastamisega ja nõudluse järsu langusega.


Välismeedia avaldas neljapäeval artikli, milles väitis, et uus kroonipõletiku epideemia on jagatud elektriliste tõukerataste äriväljavaateid veelgi halvendanud. Ülemaailmse puhangu tõttu peavad suuremate toetajateta idufirmad lõppema pankrotiga. Isegi tugevate rahaliste ressurssidega ettevõtted kahandavad oma äritegevuse ulatuse miinimumini. Järgnev on artikli sisu kokkuvõte:


Aastal 2018 ujutasid paljud ühised elektriliste tõukerattadega startupid kogu maailma suurematesse linnadesse, lubades toetada mobiilsuse revolutsiooni odava, puhta transpordi ja miljardite dollaritega riskikapitaliga. Kuid need idufirmad leidsid kiiresti takistusi, sealhulgas ebastabiilsed ärimudelid, turbeprobleemid ja kiiresti muutuvad linnaregulaatorid. 2020. aasta alguses hakkas kahjumlik jagatud elektriliste tõukerataste käivitamine töötajaid vallandama ja autoparki vähendama.


Kuna kogu maailma valitsused teevad kõvasti tööd uue kroonipõletiku epideemia ennetamiseks ja kontrolli all hoidmiseks, hakkavad jagatud elektriliste tõukeratastega alustajad seisma silmitsi sügavamate ellujäämisprobleemidega. Märtsi keskel vähendasid maailma kaks suurimat jagatud elektriliste tõukerataste ettevõtet Lime ja Bird drastiliselt lansseeritud elektriliste tõukerataste arvu. Mitmed teised idufirmad, sealhulgas Wheels ja Jump, on öelnud, et nad kaaluvad, kuidas jätkata tegevust koos blokaadimääruste väljastamisega ja nõudluse järsu langusega. Apellatsioon jagamine tundmatu arvu võõrastega elektrilise tõukerattaga on viiruse leviku hirmust üle löönud.


ImeLime kaasasutaja ja tegevjuht Brad Bao ütles 21. märtsil avaldatud ajaveebipostituses, et startup on teenuste vähendamine või peatamine kõikidel turgudel, välja arvatud Lõuna-Korea. Enne uue kroonipuhangu käitamist töötas Lime enam kui 120 000 elektrilise tõukerattaga 30 riigis Ameerikas ja Euroopas. Teine jagatud elektriliste tõukerataste ettevõte Bird on samuti teatanud, et väljub kuuest USA turust, sealhulgas Miami, Portland, Sacramento, San Jose, Coral Gables ja San Francisco. Enne seda oli Lindude äri väljunud 21 Euroopa linnast.


AÜ-de tütarettevõte Jump on enamikul Euroopa turgudel peatanud elektriliste jalgrataste ja tõukerataste rentimise ettevõtted ja vähendanud oma autopargi suurust Ameerika Ühendriikides. Sacramento palvel lõpetas ettevõte linnas teenuse täielikult. Lyft jätkab oma dokirataste ühiskasutussüsteemide võrgu opereerimist üheksa USA turgu. Siiani on Lyftis renditud elektrilisi tõukerattaid kõigis linnades, välja arvatud Miami. Iga ettevõte, mis pakub endiselt ühiseid elektriliste tõukerataste teenuseid, ütleb, et nad on tõstnud baaride hügieenistandardit ja julgustanud jalgrattureid sama tegema.


Pärast mitu kuud kestnud tööstusturgu kadusid elektrilised tõukerattad ja elektrilised jalgrattad ootamatult. Lime ja Bird on üritanud investoritelt raha koguda ning mõlemad on koondanud töötajaid alates eelmise aasta lõpust. Need ettevõtted olid varem keskendunud kasvule ja saavad nüüd aru, et nende probleemsed äriplaanid tuleb ümber mõelda.


Eelmine aasta olid Uberi läbirääkimised Lubja või Linnu omandamiseks ebaõnnestunud. Mõne tööstusharu vaatleja sõnul on kahe alustava ettevõtte - Lime ja Linnu - hämmastav hinnang vastavalt 2,4 miljardit ja 2,5 miljardit dollarit 2019. aastal - olid üks teguritest, mis viis tehingu nurjumiseni. Mõned meediad teatasid neljapäeval, et Lime vallandamine oli peatselt toimuv, kuna ettevõte otsis hädaolukorra rahastamist 400 miljoni dollari suuruse hinnangu kohaselt. Lime ajakirjanik eitas aga, et ettevõte kavatseb töötajaid koondada. Uber ja Lyft, mis läksid avalikuks 2019. aastal, koondasid mõlemad töötajad eelmise aasta lõpus oma mikromobiilside osakondadesse ja hiljuti loobusid mitmes linnas jagatud elektriliste tõukerataste renditeenused.


Els Wheels ja Lime ütles, et nende kasutajate arv oli kuni puhanguni kasvanud. Praegune otsus vähendada laevastike arvu tuleneb peamiselt vastutustundest kasutajate ja töötajate tervise säilitamise eest. Lubja poliitikajuht David Spielfogel ütles, et vaieldamatu tegur on ka ettevõtte ökonoomika. "Kui kodus on kõik kaitstud, pole jagatud elektriliste tõukerataste tööstus enam jätkusuutlik," ütles ta. Jagatud elektriliste tõukerataste peamise kasutajana on turistid enamikul turgudest kadunud. Ehkki Lubjal võib kriisi ajal olla tulu teenimise viis, pole see prioriteet, kui inimesed on kodus ja “valitsus üritab haiguspuhangut kontrollida”.


Paljud investorid, kes on kahelnud elektriliste tõukerataste äri otstarbekuses, ütlesid, et praegune olukord võib saada majandusharule saatuslikuks löögiks, mida mõjutavad rahalised, ohutus- ja regulatiivsed raskused. "Olen kuulnud, et paljud inimesed võrdlesid elektriliste tõukerataste tööstuse olukorda Uberi ja Lyftiga. Nagu nemadki, on elektriliste tõukerataste kasutamine langenud," ütles 1984 Ventures, riskikapitalifirma, mis ei investeeri mikroliikuvusse. Isik Aaron Michel ütles.


"Kuid erinevalt Uberist ja Lyftist oli enne epideemia tulekut see järeldus põhimõtteliselt suunatud ühisele elektriliste tõukerataste tööstusele," ütles ta. Michel ennustab, et suuremate toetajateta ettevõtted lähevad pankrotti ja rahaliselt tugevad ettevõtted kahandavad oma äri miinimumini.


FtLyft ja Lime endised poliitikadirektorid Emily Castor Warren usuvad, et uus kroonipõletiku epideemia võib rõngastada suurte kaudsete kuludega jagatud elektriliste tõukerattaettevõtete, eriti nende, kelle finantsseisund on juba ebaselge, surmakollet. "Ma arvan, et see on hirmutav. Kui blokaad jätkub, peavad nad vähemalt suure hulga põhimeeskondi vallandama, sest üks tegur, mida nad ei saa nullini viia, on töötajate palgad ja kontoride rendikulud," sõnas naine.


Erinevate jagatud elektriliste tõukerataste startupide puhul ei pruugi lühiajaline väljavaade siiski nii ebastabiilne olla. Rataste elektriliste jalgrattalaenutuste äri 17 linnas Euroopas ja USA-s sai äsja oktoobris raha 50 miljonit dollarit. Spin-sharing startup Spin pole tundnud samasugust kapitalisurvet nagu mõned tema eakaaslased, sest tema emaettevõte on Ford. Selle nädala alguse seisuga on Spin ainus jagatud elektriliste tõukerataste ettevõte, mis töötab endiselt normaalselt. Kuid ettevõte teatas teisipäeval, et on haiguse puhkemise tõttu säilitanud tegevuse ainult Austinis, Baltimore'is, Denveris, Los Angeleses, Portlandis, San Franciscos, Tampas ja Washingtonis.


UC Berkeley ettevõtluse ja avaliku poliitika lektor ning Spini konsultant Ly Molly Turner ütles, et linnad, kus ettevõte jätkuvalt tegutseb, võivad näidata, et ta on nendel turgudel seni suurimat rahalist edu saavutanud. Turner ütles, et Spini väljuv turg näitas, et "elektrilised tõukerattad pole elujõuline äri või pole piisavalt tungimist edu saavutamiseks ilma spetsiaalsete partnerluste või reklaamikampaaniateta, mis pole praegu võimalikud".


See võib kehtida kõigi kõnealuste ettevõtete puhul, sest tänapäeva reisid, olenemata transpordiliigist, lähenevad stagnatsioonile. Mõned ühised elektriliste tõukerataste operaatorid, sealhulgas Jump, Lime, Spin ja Wheels, kaaluvad tegevuse jätkamise võimaluseks koostööd kohalike omavalitsuste või suuremate teenusepakkujatega, kuna elanikud võivad paluda vältida busside, rongide ja muu ühistranspordi kasutamist. Selle kuu keskel suurendas New Yorgi linnapea Bill de Blasio teade sotsiaalsete kaugussuuniste kohta New Yorgi linnajalgratta süsteemi kasutajate arvu 67%. Riigi suurima ühistranspordisüsteemina langes 21. märtsil linna metroodes reisijate arv 87% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.


Mõnede investorite arvates on transpordikasutuse vähenemine mikromobiilside väljavaadete optimismi üks põhjus. Riskikapitaliettevõte Tusk Ventures on investeerinud Birdisse. Ettevõtte kaasasutaja ja juhtivpartner Bradley Tusk ütles, et kui pendeldajad on pärast linna sulgemist bussidesse ja metrooautodesse tungimise pärast endiselt ärritunud, võib ühine elektriliste tõukerataste ja elektrijalgrataste ettevõte kasutada seda võimalust, et edendada lõõgastumist Reguleerida ja keeldudest loobuda mõnes maailmalinnas. Ta kirjutas meilis: "Arutelude üle soojenemise, parema nõudluse, legaliseerimise ja vähem küllastunud turgude osas on Lime-sugused ettevõtted õigel teel, et saada järgmise 3–6 kuu jooksul seaduslikud ärivõimalused."


Skeptikud on algusest peale seadnud kahtluse alla ühiste elektriliste tõukerataste ja rattasõidufirmade väljavaate. Ajalugu on näidanud, et uute transporditeenuste loomine nõuab investorite või valitsustelt sageli suuri toetusi. Ehkki neil võib praegu lubada tegevust jätkata paljudes linnades, pole Kongress neid toetanud.

Paari:Lyft annab mõnele olulisele töötajale tasuta kasutada oma elektrilisi tõukerattaid Järgmise:Elektrisõidukid, motorollerid, balanssrattad jms Metroosse viimiseks ei saa jaama tuua