UK E-roller legaliseerimine: Kõik, mida pead teadma

- Jul 07, 2020-

UK e-scooter.jpg


Electric motorollerid muutub seaduslikuks teedel Inglismaal, Šotimaal ja Walesis alates laupäevast juulist 4 2020, kui saada läbi aktsia kava. Pärast valitsuse suuniste avaldamist osana 12-kuulisest katsest selliste kavade kohta valmistuvad e-rolleri firmad sõidukite võimalikult kiireks kasutamiseks Briti linnade tänavatele.


Umbes 50 volikogu on väljendanud huvi hosting skeemid, kusjuures Middlesborough nimega potentsiaalne sait varakult vastuvõtmist. Motorollerid on piiratud reisivad 15.5mph ja keelatud kõnniteed. Sõitjad peavad olema vähemalt 16-aastased ja neil peab olema täielik või ajutine juhiluba.


Legaliseerimine aktsiakava e-motorollerid on võimalus ära reisida muutusi tõi poolt lockdown, kuid nende kasutuselevõtt ei tule väljakutseid. Nende hulka kuuluvad ohud dockless bikes võiks kujutada, kui nad on jäetud allapanu kõnniteed, ja võimalikku segadust asjaolu, et eraomandis motorollerid - kuigi laialdaselt kättesaadav osta - jäävad ebaseaduslikuks riigi maa.


Uued reisimisviisid


Reisimine on covid-19 puhangust saadik dramaatiliselt muutunud. Märtsis Ühendkuningriigis vähenes maanteeliiklus kuni 73% ja ühistranspordireisid aprillis 90%.


See on kombineeritud kõndimise ja jalgrattasõidu kasvuga. Kõige kõrgemas rattatasemes olid jalgrattaga 300% normist kõrgemad. E-roller pakkujad saavad ära seda muutust, pakkudes, mida paljud näevad odav, kiire ja jätkusuutlik transpordiliik meie linnades.


Neid võib vaadelda osana kasvavast huvist mikroliikuvuse vastu – lühimaa transpordivõimalused, nagu jalgrattajagamise skeemid – ja aktiivne reisimine. Need pakuvad reisimisviisi, mis võib täiendada ja kombineerida kõndimise, jalgrattasõidu ja ühistranspordiga.


UK scooter.jpg


E-motorollerid on juba muutunud populaarseks linnades nagu Lissabon kui kiire ja odav viis uurida linna. 2018. aastal nägi Pariis e-rolleri aktsiaskeemide sissevoolu. Nende peamine atraktsioon on olnud nende juurdepääsetavus ja väike keskkonnamõju võrreldes mõnede teiste reisimisviisidega.


Ühendkuningriigi kasutuselevõtt


E-roller uuringutes Suurbritannias järgmise 12 kuu jooksul on võimalus riigi mõista mõju e-motorollerid reisida linnades. Hiljutine järsk infrastruktuuri, näiteks hüpikjalgrattasõiduradade arvu suurenemine võib lubada varem auto või ühistranspordiga tehtud reiside ohutut tegemist e-rolleriga.


Kuid kavade kasutuselevõtu maksimeerimiseks on vaja ohutut ja pühendunud infrastruktuuri. On suurenenud ajutine pop-up kõndimine ja jalgrattaga infrastruktuuri ajal lockdown ja valitsus on lubanud £ 2 000000000 toetada jalgrattaga ja jalgsi. Uute mikromobiilsusrežiimide olemasolu, nagu e-motorollerid, muudavad need ruumid veelgi olulisemaks ja tähendavad, et neid tuleks veelgi laiendada.


On ka teisi väljakutseid, mida kaaluda. E-rollereid tervitatakse sageli linnade jätkusuutliku liikuvuse lahendusena, kuid neil on teatud keskkonnamõjud. Näiteks diislikaubikute kasutamine motorollerite kogumiseks, laadimiseks ja ümberjaotamiseks tekitab oma CO-heite. Jalgrattajagamise skeeme on süüdistatud ka vigastatud või kõrvaldatud jalgrataste st pärit jäätmete tekitamises. Selle tulemusena peavad e-rolleriettevõtted tegema tihedat koostööd kohalike omavalitsuste ja planeerijatega, et neid mõjusid vähendada.


Ohutus kõigepealt


Mitmed õnnetused ja isegi surmad on tekitanud muret e-rolleri ohutuse pärast. Alates e-rollerite populaarsuse järsu kasvust Prantsusmaal on Prantsusmaa valitsus kehtestanud rangemad eeskirjad nende kasutamise kohta. Nende hulka kuuluvad kiirusepiirangud, minimaalne sõitja vanus ja e-motorollerite keelustamine kõnniteedel. Ühendkuningriigi valitsus jõustab sellised eeskirjad esimesest päevast alates.


UK Electric scooters.jpg


Aga nõue, et ratturid on täielik või ajutine sõidu litsentsid kasutada motorollerid võivad tõstatada küsimusi, kes on võimelised neile juurde pääsema. Näiteks on vähemusrahvustest rühmadest pärit inimestel vähem tõenäoline, et neil on litsents. Kuna uuring on määratud aastaks ja seejärel vaadatakse läbi, tuleks seda nõuet tulevikus muuta või see tühistada.


Enamik e-roller aktsia skeemid kasutavad dokita süsteemi. See tähendab, et võite jätta oma roller kõikjal pärast sõitu, selle asemel, et leida dokkimisjaam. Aga on viinud probleemi motorollerid prügipaiskamine kõnniteed.


Tulemuseks on ratastooli kasutajate ja eelkõige nägemispuudega inimeste juurdepääsuprobleemid. Puuetega inimeste teadlikkuse tõstmise kampaaniakorraldajad on juba tõstatanud muret mõju dockless motorollerid Ühendkuningriigi linnades.


Samuti on muret, et eraomanikud e-motorollerid ei saa aru, et ratsutamine sõidukid, mis ei ole saadud läbi aktsia kava on ikka ebaseaduslik teedel ja kõnniteed. Lisaks, kuna roller skeemid on suunatud linnades, võib jääda võimaluse mõista nende väärtust maapiirkondades ja väiketuru linnades.


See uus õigusakt võib peagi viia legaliseerimine era-e-roller ratsutamine. Tulevik on kindlasti särav selle uue reisivormi ja katsumused aitavad meil täielikult mõista nende väärtust. Vestlus

See artikkel on uuesti avaldatud Alates Vestlus Luke Blazejewski, Research Assistant, University of Salford; Graeme Sherriff, Salfordi Ülikooli linnauuringute teadur ja Nick Davies, säästvate linnade ja transpordi teadur, Salfordi Ülikool Creative Commonsi litsentsi alusel. Lugege algset artiklit.

Paari:Kuidas on kiivri poliitika nüüd? Jiangsu inimestel on teile midagi öelda Järgmise:Lime taaskäivitab jagatud tõukerattaäri mitmetes linnades üle kogu maailma